Opublikowano

Rodzaje grzejników – przegląd sprawdzonych rozwiązań

Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki asortyment różnych rodzajów grzejników, które można wybierać w zależności od pomieszczenia, w którym mają być zamontowane, od powierzchni, którą mają ogrzewać, a także innych indywidualnych preferencji użytkowników.

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik? Wybór właściwego grzejnika, tylko z pozoru wydaje się łatwy, poszukując najlepszego rozwiązania, trzeba mieć na uwadze, że konkretne modele różnią się:

  • materiałem wykonania: wśród tych grzejników można wyróżnić stalowe, aluminiowe i żeliwne,
  • sposobem połączenia: wyróżniamy grzejniki z podłączeniem bocznym, dolnym lub krzyżowym,
  • metodą, która będzie je zasilała: czy to będą grzejniki wodne, mieszane, czy też elektryczne.

Wybierając grzejniki, musimy mieć również na uwadze miejsce, w którym będą montowane. W związku z tym mamy np. grzejniki ścienne, kanałowe, poziome, pionowe lub stojące. Nie bez znaczenia jest także wygląd zewnętrzny. Na rynku znajdziemy mnóstwo grzejników – czy to dekoracyjnych, tradycyjnych, czy też narożnych.

Funkcjonalne i eleganckie grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe oprócz swojego podstawowego zastosowania, jakim jest ogrzanie pomieszczenia, niejednokrotnie stanowią również element dekoracyjny. Niezwykle popularna jest drabinka, która, choć spełnia swoje funkcje grzewcze, jest też doskonałą ozdobą pomieszczenia. Grzejniki dostępne są w różnych kolorach, co pozwala dobrać produkt do konkretnej aranżacji wnętrza. Co ciekawe, coraz większym zainteresowaniem cieszą się grzejniki łazienkowe w ciemnych barwach, np. grafitowe, które idealnie wpisują się w nowoczesne, surowe wystroje.

W łazienkach o niewielkiej powierzchni warto zdecydować się na wąski grzejnik łazienkowy. Nie będzie on zajmował dużo miejsca, a z pewnością nadal dobrze będzie pełnił swoje funkcje. Poszukując idealnego grzejnika do łazienki, trzeba mieć jednak na uwadze nie tylko funkcjonalność. Czasem warto dać się ponieść fantazji, decydując się na nietypowy grzejnik do łazienki, który doda charakteru całej aranżacji.

Idealny grzejnik do domu i mieszkania

Spośród dostępnych na rynku grzejników, dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie ekonomiczne grzejniki elektryczne. Charakteryzują się zdecydowanie mniejszym zużyciem energii niż klasyczne. Dlaczego? Ponieważ są wyposażone w nowoczesne systemy zarządzania temperaturą i energooszczędne programy, które pozwalają cieszyć się komfortem cieplnym w każdych warunkach. Grzejniki na prąd idealnie sprawdzą się np. gdy sezon grzewczy się jeszcze nie rozpoczął lub system C.O. nie radzi sobie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury.

Jeśli szukasz wysokiej jakości grzejników lub akcesoriów do instalacji grzewczych – sprawdź naszą ofertę! W naszym asortymencie znajdziesz wyroby znanych i cenionych producentów np. Volux, Warmtec, Termeco, Regnis, Thermix.