Opublikowano

Grzejniki elektryczne z grzałką – działanie i podstawowe cechy charakterystyczne

Grzejnik elektryczny to popularne urządzenie do ogrzewania pomieszczeń – szczególnie tam, gdzie nie ma dostępu do ciepła z sieci, ale nie tylko. To także doskonały sposób na dogrzanie łazienki lub sypialni przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, a tym samym osiąganie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu przez cały rok. Na rynku dostępnych jest wiele modeli grzejników, w tym wodne, wodno-olejowe, olejowe, z grzałką lub bez, dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej

Wybrałeś olejowy grzejnik elektryczny – czym należy go zalać

Najczęstszym błędem użytkowników grzejników elektrycznych jest nieprawidłowe użycie cieczy transportującej ciepło. Aby grzejnik działał zgodnie z założeniem konieczne jest zalanie go dobrze dobranym, lekkim olejem – a w przypadku zakupu grzejnika w TRIONET – glikolem, wodą lub specjalnie do tego przygotowanymi płynami. Przed wlaniem oleju (lub innej cieczy) należy zapoznać się dokładnie z instrukcją obsługi wybranego grzejnika, bowiem zbyt duża ilość może doprowadzić do zwiększenia ciśnienia w urządzeniu. Równie istotne jest dolewanie oleju w prawidłowej temperaturze. Grzejnik nie może być zbyt ciepły, a szczegółowe parametry warto odnaleźć w karcie produktu.

Grzałka w grzejniku – zastosowanie

Grzałka grzejnikowa doskonale sprawdza się głównie w grzejnikach łazienkowych podłączonych do sieci, jako sposób na dogrzanie lub wysuszenie pomieszczenia poza sezonem. Ten typ kaloryferów napełniany jest wodą z obiegu, dlatego jeśli chcemy korzystać z grzałki, należy odciąć przepływ tak, by ciepła ciecz nie dostała się do reszty instalacji. Podgrzana woda będzie poruszać się w obiegu zamkniętym podgrzewana przez grzałkę elektryczną. Warto pamiętać o tym, że podczas używania grzałki ostatnie żeberka kaloryfera mogą być nieznacznie chłodniejsze od reszty urządzenia.

Jeśli szukasz grzejników elektrycznych, grzałek, akcesoriów montażowych lub zaworów, skorzystaj z naszej oferty. Do każdego zakupionego grzejnika z grzałką dołączamy dokładną instrukcję zalania grzejnika. Jeśli nie wiesz, który sprzęt wybrać – nasi specjaliści chętnie pomogą. Zapraszamy do kontaktu!