Opublikowano

Oszczędne grzejniki na prąd czy ogrzewanie podłogowe?

Łazienka jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na działanie wilgoci. Codzienne kąpiele lub prysznice bywają bardzo relaksujące, ale wyłącznie wtedy, kiedy w pomieszczeniu panuje optymalna temperatura. Zimą możemy odczuwać nieprzyjemny chłód po wyjściu spod gorącego prysznica, szczególnie jeśli łazienka nie jest odpowiednio ocieplona.

Ogrzewanie jest dzisiaj absolutną koniecznością, bez której nie wyobrażamy sobie funkcjonowania nie tylko w sezonie jesienno-zimowym, ale też przez cały rok. Jeśli stoisz przed wyborem źródła ciepła w łazience albo po prostu chcesz zmienić dotychczasową instalację – sprawdź, jakie rozwiązanie warto wybrać. Co lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach sanitarnych – energooszczędne grzejniki na prąd czy ogrzewanie podłogowe z użyciem maty grzewczej?

Nowoczesne kaloryfery do łazienki, czyli energooszczędne grzejniki elektryczne

We współczesnym budownictwie już od dłuższego czasu odchodzi się od montowania tradycyjnych grzejników w łazienkach. Dzisiaj inwestorzy stawiają na coraz to nowsze rozwiązania, decydując się bardzo często na ogrzewanie elektryczne.

Mimo podwyżek prądu, jakich doświadczamy z miesiąca na miesiąc, montaż energooszczędnego grzejnika elektrycznego w łazience może być wciąż świetnym pomysłem. Nowoczesne kaloryfery są niewielkie, bardzo designerskie i mają wbudowane termostaty, które umożliwiają kontrolowanie czasem grzania oraz wysokością temperatury. Takie grzejniki najczęściej wykonuje się z wysokogatunkowej stali. Sprawdzą się więc w niewielkich pomieszczeniach, zapewniając ciepło w całej łazience.

Kiedy lepiej postawić na ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem maty grzewczej?

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej wybierane jako główne źródło ciepła w domach bądź mieszkaniach. Jest montowane na podłodze pod kaflami lub panelami, zajmuje więc znikomą ilość miejsca. Największą zaletą stosowania mat grzejnych WARMTEC, poza wytwarzaniem ciepła, jest więc estetyka.

Podłogowe maty grzejne rozmieszczane są równomiernie na podłodze, dzięki czemu optymalna temperatura utrzymuje się na takim samym poziomie na całej przestrzeni. Warto podkreślić, że ciepło wytwarzane na wysokości podłogi pozwala na obniżenie temperatury o około 2 stopnie w pomieszczeniu, co znacznie wpływa na zmniejszenie kosztów za ogrzewanie. Maty grzejne pod płytki i panele są doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Mniejsza cyrkulacja powietrza minimalizuje osadzanie, a także unoszenie się kurzu nad podłogą. Poza tym, kto z nas nie marzy o tym, aby po wyjściu z wanny nie poczuć przyjemnego ciepła pod stopami zamiast zimnych kafelków?

Jeśli zastanawiasz się, na jaki rodzaj ogrzewania łazienkowego się zdecydować – zajrzyj do nas i sprawdź ofertę energooszczędnych grzejników elektrycznych oraz mat grzewczych WARMTEC.